Pes, susedia alebo bezpečnostné dvere? Kto najlepšie ochráni váš domov?

Pes, susedia alebo bezpečnostné dvere? Kto najlepšie ochráni váš domov?

Zabezpečovanie

Mať strážneho psa pred dverami je skvelé, dokonca aj mať super susedoch, ktorí vysedávajú na okne a sledujú, čo sa v okolí deje, je fajn, ale ani tieto dve veci vás nemusia ochrániť tak, ako kvalitné bezpečnostné dvere.

Prečo si vybrať bezpečnostné dvere?

Rozdiel medzi klasickými dverami a bezpečnostnými dverami je veľmi veľký. Bezpečnostné dvere musia spĺňať požiadavky certifikátu ENV 1627, ktorý rozdeľuje bezpečnostné dvere do troch tried. Ide o triedu 2, kedy bezpečnostné dvere plnia len základný stupeň ochrany, triedu 3, teda vysoký stupeň ochrany alebo triedu 4. V tomto prípade ide už o veľmi vysoký stupeň ochrany. V závislosti od stupňa ochrany sa dvere líšia v kvalite a najmä v odolnosti. V prípade dverí Sherlock sa môžete spoľahnúť na ochranu seba, svojich blízkych alebo majetku, pretože práve tieto dvere sú odolné voči statickému či dynamickému zaťaženiu. Takže, ak sa spoliehate len na ochranu svojho strážneho psa či zvedavej susedy, je to v porovnaní s bezpečnostnými dverami málo. Výhodou bezpečnostných dverí je aj odolnosť voči požiaru či hluku, keďže sú dvere vybavené aj protihlukovým uzáverom. Samozrejme, pri dverách značky Sherlock máte na výber z množstva druhov, ktoré sú rozdelené podľa bezpečnostnej triedy, a teda možností, ktoré ponúkajú.

bezpecnostne dvere

Bezpečnostné dvere Metropol – Metropol +

V prípade tohto modelu ide o bezpečnostné dvere, ktoré spadajú do 2. bezpečnostnej triedy, to znamená, že aj dvere, kovanie a bezpečnostná vložka patria práve pod 2. bezpečnostnú triedu. Výhodou dverí Metropol alebo Metropol + je vynikajúca zvuková izolácia, a to 40 dB alebo 44 dB. Okrem toho dvere ponúkajú aj 4 istiace body, vynikajúce termoizolačné vlastnosti, dlhovekosť či protipožiarnu odolnosť do 30 minút. Ide o robustný elegantný dizajn, pričom hrúbka dverí je 70 alebo 77 mm. Dvere ponúkajú aj dvojité tesnenie, a teda ste vďaka ním chránený aj pred pachom. Čo sa týka zámkového mechanizmu, tak na ten môžete mať pri tomto modeli záruku až 10 rokov.

bezpecnostne dvere metrol

Bezpečnostné dvere CLASSIC K330/2R – CLASSIC +K330/2

Napriek tomu, že aj tieto modely CLASSIC K330/2R – CLASSIC +K330/2 patria do bezpečnostnej triedy 2, a teda aj ich dvere, kovanie a bezpečnostná vložka, v porovnaní s predchádzajúcim modelom sa líšia. Tieto modely ponúkajú buď 5 alebo až 7 istiacich bodov. Ponúkajú tiež protihlukovú ochranu do 37 dB a protipožiarnu ochranu do 30 minút. Táto ochrana je aj garantovaná v certifikáte. Čo sa týka záruky na uzamykací mechanizmus, pri týchto dverách je záruka 72 mesiacov. Výhodou dverí je možnosť výroby atypických rozmerov na mieru, možnosť dodatočného skracovania až o 30 mm či možnosť bezbariérového prevedenia.

bezpecnostne dvere classic

Bezpečnostné dvere FAMILY K2/3 – FAMILY+ K330/3

Hoci v niektorých prípadoch, ako je napríklad protihluková ochrana, protipožiarna ochrana, záruka na uzamykací mechanizmus či výhody ako možnosť výroby atypických rozmerov na mieru, dodatočné skracovanie o 30 mm a možnosť bezbariérového prevedenia rovnaká ako pri dverách, ktoré spadajú do bezpečnostnej triedy 2, napriek tomu sa modely FAMILY K2/3 – FAMILY+ K330/3 radia už do bezpečnostnej triedy 3. Pri týchto modeloch môžeme počítať s 8 alebo 13 istiacimi bodmi. Konštrukciu dverí tvoria oceľové vnútorné výstuhy, oceľový rám, oceľová dvojplášťová konštrukcia či celoobvodové a protipožiarne tesnenie, ktoré dostanete zdarma.

bezpecnostne dvere family

Bezpečnostné dvere Citadel – Citadel +

Rovnako ako pri modeloch Family, tak aj pri bezpečnostných dverách Citadel môžeme počítať s bezpečnostnej triedou 3. Obe modely ponúkajú 6 istiacich bodov, vynikajúcu zvukovú izoláciu až 40 dB či 44 dB. Dvere ponúkajú vynikajúce termoizolačné vlastnosti, dlhovekosť, pachovú nepriepustnosť, vďaka dvojitému tesneniu, robustný elegantný dizajn, záruku 10 rokov na zámkový mechanizmushrúbku dverí 70 alebo 77 mm. Čo je výhodou týchto dverí je kompatibilita so smart technológiou ASSA ABLOY.

bezpecnostne dvere citadel

Bezpečnostné dvere F 730/4

Sherlock dvere a modelový rad F 730/4 patrí do bezpečnostnej triedy 4. Tento model dverí ponúka 23 istiacich bodov, z toho je 13 aktívnych a 10 pasívnych. Konštrukciu dverí tvoria oceľové vnútorné výstuhy, rám a dvojplášťová konštrukcia. Dvere ponúkajú aj protihlukovú ochranu garantovanú certifikátom do 43 dB, protipožiarnu ochranu do 30 minút, záruku 72 mesiacov na uzamykací mechanizmus či životnosť dverí na celú generáciu. Aj pri týchto dverách máte možnosť bezbariérového prevedenia, možnosť výroby atypických rozmerov na mieru, či dodatočné skracovanie o 30 mm.

bezpecnostne dvere f 730/4

Ak si už vyberiete akýkoľvek model či prevedenie bezpečnostných dverí, určite bude vaša bezpečnosť vyššia, než v prípade klasických dverí. Ak máte záujem o bezpečnostné dvere do novostavby, počítať môžete so  4 – 6 týždňovým termínom dodania od potvrdenia objednávky. Ak ešte neviete, o aký typ dverí by ste mali záujem, potrebujete poradiť s výberom, prípadne by ste mali záujem o vypracovanie cenovej ponuky, to všetko ponúkame bezplatne, stačí nás len kontaktovať.